O roubenkách

Roubenky jsou alternativou zdravého, ekonomického i ekologického bydlení. Mají příjemné a zdravé prostředí, výborné klima a nízké náklady na vytápění. Vytváří minimální ekologickou stopu a velkou předností je rychlá výstavba a dlouhá životnost.

Výhody dřeva

Dřevo je nadčasový materiál, který v sobě snoubí respekt k přírodě i návrat k tradici, bydlení v tradiční roubence má svou nenapodobitelnou atmosféru. Bydlení s vůní lesa dávají přednost zákazníci, kteří upřednostňují přirozenost a krásu tradičních roubenek, přirozené žití v souladu s přírodou a tudíž se dřevem jako přírodním materiálem.

Vlastnosti dřeva

Díky vlastnostem dřeva jsou dřevostavby antialergenní, energeticky úsporné, ekologické, dobře odvádějí přebytečnou vlhkost a vydrží srovnatelně dlouho jako zděné stavby.

Dřevostavby jsou navíc z obnovitelných zdrojů a jejich stavba se obejde prakticky bez odpadů, jsou tedy příznivé i pro životní prostředí.

Technika stavby roubenky

Nejčastějším materiálem pro stavbu roubenky je smrkové dřevo. Název pochází od techniky roubení, kterou jsou roubenky postaveny.

Trámy jsou na sebe vodorovně kladeny, v rozích spojeny tzv. rybinovým spojem. Tento spoj jsme rovněž doplnili technologií převzatou od firmy Janovy roubenky s.r.o., díky níž je roh bezpečně izolován. To vše zaručuje dobrou tepelnou izolaci, ekologičnost a příjemnou atmosféru. Prohlédněte si typovou stavbu.

Proč roubenku

  • Dlouhá životnost. Roubenky se staví už více než tisíc let. Některé současné roubenky už stojí dlouhá staletí a obecně platí, že jejich životnost je velmi dlouhá.
  • Výborné klima a nízké náklady na vytápění. Roubenky dobře izolují, v létě je tam chládek, v zimě teplo. Když roubenku dobře izolujete, na její vytopení pak nepotřebujete moc energie.
  • Příjemné a zdravé prostředí. Možná je to hlavní přednost. Dřevo je přírodní materiál, dýchá a vytváří příjemné klima v domě. Roubenky se doporučují alergikům, protože díky přirozené vlhkosti tam nebují nepříjemné plísně, viry a bakterie.
  • Rychlá výstavba. Roubenka je připravena už v hale. Když si necháte dělat roubenku na klíč, výstavba bude hotová velmi rychle a vy se můžete nastěhovat.
  • Minimální ekologická stopa. Když po vás vaše děti a jejich děti a jejich děti zdědí roubenku a chtějí bydlet jinak, je celkem jednoduché ji rekonstruovat nebo úplně zlikvidovat. Rozhodně lepší než odvážet tuny betonu.